top 10- nejhorší věznice světa

11. března 2016 v 17:02 | Dina Braveroad |  top 10
Ahojky! Vítám vás u dalšího článku. Dneska budu psát o nejhorších věznicích, které jsou ve světě a proto doporučuji, abyste nedělali krádeže a vraždy.
Vězení Black Dolphin
Svoji přezdívku si vysloužilo díky fontáně, kterou zdobí černý delfín. Ta byla postavena samotnými vězni. Toto vězení se nachází v Rusku.
Od roku 2000 slouží čistě jako vězení pro veškeré trestance, kteří byli odsouzeni na doživotí. Hledat tu můžete jen ty nejtěžší zločince, mezi kterými nechybí pedofilové, kanibalové nebo teroristi. V komplexu se celkově nachází 700 vězňů, kteří mají dohromady na svědomí 3500 lidských životů. Vězni musí při jakémkoliv přesunu chodit ohnutí vpřed s rukama spoutanýma za zády. Pokud se odehrává přesun mezi dvěma budovami, tak mají vězni i zavázané oči, aby nebyli schopni se orientovat v komplexu budov. Během dne nesmí sedět na posteli ani ležet a mají 90 minut, kdy jsou transportováni do velké klece, po které se mohou procházet. Z vězení nikdy nikdo neuprchl a jedinou cestou ven tak zůstává hřbitov, který se nachází hned vedle.

Kemp 22 v Severní Koreji
Bylo určeno především pro politické vězně.
Vězněny zde byly celé rodiny disidentů i s dětmi.Svědectví z tábora, která se dostala na povrch, mluví o zabíjení novorozenců, znásilňování a náhodném střílení vězňů. Kromě toho některé vězně využívali jako testovací objekty pro chemické zbraně a různé další pokusy. V podstatě šlo jakýsi novodobý koncentrační tábor.Kemp 22 byl v roce 2012 na příkaz Kim Čong-una uzavřen.
10 nejhorších věznic ze všech koutů světa, kde neplatí žádná pravidla
To modře obtažené, to je ten kemp.

Carandiru - Brazílie
V době její největší "slávy" v ní živořilo na osm tisícovek vězňů. Podmínky v ní byly zcela nelidské. Vězni neměli dostatek potravin a vody, ale především zde řádil virus HIV. V roce 2002, když věznici zavírali, zjistili lékaři, že asi dva tisíce vězňů je tímto virem nakaženo. Přitom při nástupu do vězení neměl virus téměř nikdo.
Carandiru-Brazílie

Bang Kwang - Thajsko
Tomuto hrůzostrašnému vězení se občas ironicky přezdívá Bangkok Hilton.
Byl hlavně pro drogové dýlery.První tři měsíce zde vězni stráví s ocelovými obručemi na nohách a ani později se jeho situace příliš nezlepší.
Zde hygiena neexistuje.Doslova pekelné jsou zde i stravovací návyky; kousek ryby a miska staré rýže je vše, s čím mohou vězni počítat. A protože zde jsou umístěni vězni s trestem nad 25 let, vydrží zdejší podmínky jen málokterý zápaďan.
Bang-Kwang-Thajsko

Gldani, Gruzie

V roce 2012 se na internetu objevilo video, ve kterém je vidět, jak bachaři systematicky vězně terorizují a znásilňují pomocí násady od koštěte.
10 nejhorších věznic ze všech koutů světa, kde neplatí žádná pravidla
The US Penitentiary Administrative Maximum ve Florence - USA

Toto zařízení s nezvykle dlouhým názvem je známější pod zkratkou ADX. Když ho stavěli, mělo nahradit slavný Alcatraz. Stejně jako Alcatraz jde o vězení, ze kterého údajně není úniku. A proto se sem umísťují ti nejhorší zločinci, které byste v USA našli. Nejvíc vězňů sem míří za doživotním trestem. Vědí tedy, že nemají šanci dostat se na svobodu, jsou bez naděje a podle toho také vypadá život v tomto kriminále. Žije zde 490 vězňů, spousta z nich jsou celebrity mezi kriminálníky - například Theodore Kaczynski známý jako Unabomber nebo Bary Mills, vůdce Árijského bratrstva.

ADX-Florence-Supermax-USA


Diyarbakir, Turecko
Turecké vězení je známé pro největší počet porušení lidských práv. Vězni tam často páchají hromadné sebevraždy.
Diyarbakir-Turecko

La Sabaneta, Venezuela
Vězení trpí zoufalým nedostatkem pracovníků, takže vězení vládnou gangy, násilí z jejich strany je tu běžné a ostatní vězni jsou tak udržováni ve strachu z každého nového dne. Vzpoury zde nejsou ničím neobvyklým a vraždy mezi jednotlivými vězni zde jsou bez jakéhokoliv přehánění na denním pořádku. V roce 2012 bylo v La Sabanetě zabito 591 vězňů. Ještě zajímavější je ale to, co následovalo v roce 2013 po smrti 16 vězňů, když policie provedla ve věznici zátah.
10 nejhorších věznic ze všech koutů světa, kde neplatí žádná pravidla

Tadmor, Sýrie
Vězení, které přestalo fungovat teprve nedávno, a to sice v květnu letošního roku poté, co bylo zničeno členy ISIS. Porušování lidských práv zde bylo stejně jako v dalších vězení z našeho seznamu normou. Zažít mučení, zabíjení a psychický teror nebylo v Tadmoru ničím neobvyklým. K nejznámějšímu incidentu v tomto vězení ale došlo v roce 1980, kdy Muslimské bratrstvo provedlo neúspěšný atentát na prezdenta Haféze al-Assada. Jeho bratr se rozhodl pro krvavou odvetu a do věznice vtrhla jeho paramilitaristická jednotka, která měla za úkol jedinou věc - zabíjet vězně, které uvidí. Dost možná jde o největší vězeňský masakr v historii. Počet zavražděných vězňů se toho dne měl pohybovat přibližně okolo tisícovky.Po útoku ISIS na jeho místě naleznete jen hromadu kamení, jelikož bylo celé vyhozeno do vzduchu.

10 nejhorších věznic ze všech koutů světa, kde neplatí žádná pravidla

Ostrovní vězení Petak, Rusko
Neexistují zde žádné gangy, násilí mezi vězni a vzpour je zde absolutně vyloučena. Říkáte si tedy, co je na Petaku tak hrozného? Jde o samotný režim, který mají místní vězni. Jde o jakousi obdobu amerického Alcatrazu, vězení je obklopeno obřím Bílým jezerem a nádhernou, ale smrtonosnou přírodou, kde jsou navíc velmi nízké teploty, i proto odtud nikdo neunikl. Vězni zde tráví na své cele 23 hodin z celého dne. Hodinu mají na vycházku v kleci venku.
Za celý rok mají vězni povolené pouhé dvě dvouhodinové návštěvy.
10 nejhorších věznic ze všech koutů světa, kde neplatí žádná pravidlaToto je všechno! Pátrala jsem všude po netě a našla jsem 2 stránky, které mi mooc pomáhali. Rozhodně nechci být ani v jedné věznici, ale jednou by jsem se chtěla juknout na Alcatraz, který leží v San Franciském zálivu. Tuhle větu jsem se naučila z jednoho dokumentu. Mějte se krásně a čus!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama